Незважаючи на те, що різні пухлини мають між собою велику подібність, вони одночасно з цим настільки різноманітні, що їх дуже важко класифікувати або розділити на групи. Своєрідність кожної конкретної пухлини залежить від причин її виникнення, механізму її росту, розташування і поширення. Усі пухлини, залежно від характеру протікання їх росту і розвитку, діляться на дві великі групи - доброякісні та злоякісні пухлини.

У чому ж різниця між ними? Чим злоякісна пухлина відрізняється від доброякісної?

zlokach dobrokach opux

До доброякісних пухлин відносяться новоутворення, які мають сприятливий прогноз щодо життя. Для доброякісних пухлин характерний повільний ріст і відсутність здатності до рецидиву, проростання в сусідні органи і тканини, метастазування. Досить часто доброякісні пухлини можуть припиняти своє зростання і зазнавати зворотного розвитку.

Але поняття доброякісності все таки є відносним. Наприклад, доброякісна пухлина залози внутрішньої секреції може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям через порушення гормонального балансу, доброякісна пухлина тонкої кишки (лейоміома) може досягати великих розмірів, здавлювати петлі кишечника, що може викликати кишкову непрохідність.

Для злоякісних пухлин, на відміну від доброякісних, характерний швидкий ріст, здатність до поширення на інші органи і тканини організму (метастазування), проростання пухлини в сусідні тканини і органи. Наприкінці свого існування злоякісна пухлина може повністю виводити з нормального стану органи і системи людського організму. Слід зауважити, що поняття злоякісності також відносне, як і доброякісності. Наприклад, деякі види злоякісних пухлин, незважаючи на те, що можуть метастазувати, мають за своєю суттю доброякісний перебіг, який триває дуже довгий час.

Злоякісну пухлину не завжди можливо відрізнити від доброякісної, тому виділяється окрема група пухлин - місцево-деструюючі і потенційно злоякісні. Місцево-деструюючі пухлини мають усі риси злоякісної пухлини, крім метастазування (базально-клітинний рак шкіри, десмоїдна фіброма). Потенційно злоякісні - це пухлини, які зовні доброякісні, але можуть метастазувати (карциноїд, гігантоклітинна пухлина кістки).

Ліки від ТОВ "ФК ВІСТА"

Препарати ВІСТА відповідають вимогам національних і світових стандартів щодо якості, їх закуповують і систематично використовують більшість медичних закладів України для лікування онкологічних і інших захворювань,
ціна яких є життя людини!

Контакти

Адреса: 03035, м.Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 45, приміщення 601-1
Пошта: info@vista.org.ua
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…