Рекомендації пацієнтам

Слід враховувати, що деякі питання ставляться хворими з метою уточнення діагнозу, прогнозу, приховуваних від них. Тому питання вони задають у завуальованій формі, сподіваючись, що той, хто відповідає, не зрозуміє схованого змісту і внесе додаткові відомості.

Приклади питань:
1. У мене нічого злоякісного у вилученій пухлини не виявили, а навіщо викликають до онколога? Значить лікарі щось приховують від мене?
2. У мене була початкова стадія пухлини, констатували повне одужання, проте продовжують обстежувати кожні 3 міс. Значить існує небезпека, лікування не позбавило від хвороби?

Ріст злоякісної пухлини (розмноження, ділення ракових клітин) відбувається безупинно. Не виявлена, або така, що не піддалася лікуванню, вона з плином часу переходить із I стадії захворювання в II, далі, в III і IV стадію.

Ця послідовність не завжди зберігається. Процес із I стадії може відразу перейти в III стадію, при множинному метастазуванні в регіонарні лімфатичні вузли, або в IV - при метастазуванні у віддалені органи.

Результат діяльності онкологічної служби, показник її ефективності - це кількість хворих, які піддалися радикальному лікуванню і практично здорові. Вони знаходяться під наглядом онкологів як III клінічна група. Разом із зростанням кількості пацієнтів, які піддалися радикальному лікуванню, значно зріс і відсоток стійкого виліковування.

Структура з локалізації пухлинного процесу хворих III клінічної групи відрізняється від структури загальної онкологічної захворюваності. У таблиці частоти захворюваності з окремими локалізаціями на першому місці знаходяться новоутворення шлунку, на другому - ураження легень, на третьому - захворювання шкіри. Серед тих, які перебувають на диспансерному обліку, на першому місці знаходяться злоякісні пухлини шкіри, пухлини шлунку - на п'ятому місці, пухлини трахеї, бронхів і легенів - на шостому місці.

Загальні заходи гігієнічного характеру; Положення хворого в ліжку; Догляд за шкірою; Догляд за порожниною рота; Догляд за очима; Догляд за вухами; Догляд за носом; Догляд за волоссям; Гігієна людини, що доглядає за хворим.

ЗАГАЛЬНІ ЗАХОДИ ГІГІЄНІЧНОГО ХАРАКТЕРУ

При спостереженні за онкологічними хворими велике значення має регулярне зважування, тому що падіння маси тіла є однією з ознак прогресування хвороби. Регулярне вимірювання температури тіла дозволяє виявити передбачуваний розпад пухлини, реакцію організму на опромінення. Дані вимірювання маси тіла і температури повинні бути зафіксовані в історії хвороби або в амбулаторній карті.

Ліки від ТОВ "ФК ВІСТА"

Препарати ВІСТА відповідають вимогам національних і світових стандартів щодо якості, їх закуповують і систематично використовують більшість медичних закладів України для лікування онкологічних і інших захворювань,
ціна яких є життя людини!

Контакти

Адреса: 03035, м.Київ, вул. Митрополита Василя Липківського 45, приміщення 601-1
Пошта: info@vista.org.ua
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…