Множинна мієлома - злоякісна неоплазія, яка характеризується збільшенням кількості монотипних плазматичних клітин у кістковому мозку, що асоціюється з наявністю моноклонального парапротеїну у сироватці крові або сечі, зниженням рівня нормальних імуноглобулінів і деструктивними змінами у кістках.
Частка мієломи складає близько 1% у структурі усіх злоякісних новоутворень та 10-15% – гемобластозів. Згідно зведених даних "Показники діяльності гематологічної служби та науково- практичних підрозділів профільних ДУ НАМН України» за 2017 рік в Україні числиться 4.109 пацієнтів з діагностовано мієломою. Згідно даних Національного Канцер Реєстру в Україні за 2019 рік діагностовано 847 нових випадків захворювання на мієлому, 506 пацієнтів померли протягом року, при цьому близько 30% пацієнтів з новодіагностованим діагнозом померли протягом першого року після встановленого діагнозу.
Статистика загальної виживаності у пацієнтів з мієломою суттєво покращилася за останні 10 – 15 років, що пов’язують з впровадженням нових класів препаратів для її лікування, перш за все – із широким застосуванням класу імуномодуляторів (талідомід, леналідомід, помалідомід).
На жаль протягом року у близько 10% пацієнтів з мієломою розвивається прогресія або нечутливість (рефрактерність) до стандартних схем лікування. Рецидивна та рефрактерна множинна мієлома зумовлюють потребу в нових терапевтичних стратегіях. Орієнтовно в Україні є не менше 350 – 400 пацієнтів, що будуть потребувати зміни схем терапії по причині рецидиву та рефрактерності до терапії.
Помалідомід - імуномодулюючий препарат 3-го покоління, схвалений FDA для лікування множинної мієломи з 2013 року в якості двох та трьохкомпонентної схеми лікування. Згідно з останніми протоколами NCCN помалідомід включається у низку схем терапії рецидивної та рефрактерної мієломи для пацієнтів, що показали рецидив на попередню терапію, включаючи схеми з леналідомідом. В Україні зареєстрований єдиний препарат помалідоміду фармацевтичної компанії Віста виробництва заводу Synthon Іспанія (Згідно "Державного реєстру лікарських засобів України" станом на 26.01.2021 ).
Департамент Охорони Здоров’я Київської Міської Ради (КМДА) забезпечив киян дороговартісним засобом для лікування онкогематологічних пацієнтів. Згідно Наказу №1455 від 23.12.20 був затверджений розподіл лікарського засобу в Київську міську клінічну лікарню №9 для лікування хворих у місті Києві.
Таким чином, кияни, які потребують лікування помалідомідом, зможуть отримати його безкоштовно. Можливісь використання імуномодуляторів ІІІ-покоління, як терапії порятунку з контрольованим профілем безпеки дозволить забезпечити пацієнтів тривалою гематологічною відповіддю при хорошій переносимості препарату.
ОБМЕЖЕННЯ НА ОТРИМАННЯ ІНФОРМАЦІЇ
Ви потрапляєте до спеціалізованого видання, яке призначене для медичних установ та лікарів (надалі – дипломованих медичних спеціалістів) і містить професійну спеціалізовану інформацію про лікарські засоби, в тому числі про дієтичні добавки, рецептурні препарати, зокрема про їхню назву, характеристику, способи застосування, лікувальні властивості, можливу побічну дію, можливі протипоказання та іншу професійну спеціалізовану інформацію. Інформація про лікарські засоби, в тому числі і про рецептурні препарати призначена виключно для ознайомлення і не є керівництвом для самостійної діагностики чи лікування.